הדפס עמוד זה
חמישי, 30 ינואר 2014 05:56

בנק ישראל המיותר מבזבז כספי ציבור

עצם קיומו של בנק ישראל גורם נזק כבד ומצטבר לאזרח הישראלי. תקציב ההוצאות שלו עומד על כ-1 מיליארד שקל בשנה, בפעילותו "הכלכלית" הפסיד כ-2 מיליארד שקל נוספים (2013), וזה לא הסוף.

העלות של בנק ישראל מסתכמת לא רק בכמיליארד ₪, שמוצאים מדי שנה על משכורות לאותם 800 חוקרים במחלקת המחקר של בנק ישראל, שכאמור קוראים מדי יום את כל העיתונות הכלכלית, וחוקרים... וחוקרים... (כמה עולות הפנסיות התקציביות של החוקרים בדימוס אינני יודע, בטח עוד מיליארד.
 
בנק ישראל הפסיד בשנה האחרונה כ 1.9 מיליארד שקל (עוד שני מיליארד...)  הפרשי ריבית בין הריבית שהוא מרוויח על יתרות מטבע החוץ, לבין הריבית שהוא משלם למפקידי מק"מ בארץ, שמממנים את רכישת המט"ח. בסה"כ הפסיד בנק ישראל, ב-3 השנים האחרונות 4.1 מיליארד ש"ח בגלל הפסדי ריבית, ועוד כ- 2.4 מיליארד הפסדים אחרים, סה"כ הפסיד, בשלוש שנים - 6.5 מיליארד ש"ח. כסף גדול.
 
כאמור – הכול מיותר. אנו לא צריכים את המשחקים המטומטמים שקל-דולר, עם שמירה (או אי שמירה) של ערך השקל, או הדולר, עם ספסרות מטבע של בנק ישראל, והימורים שלו הממומנים על ידי מיסי האזרחים. הכול מיותר לגמרי
 
יבוטל השקל! יבוטל בנק ישראל!
 
כל המחירים והמשכורות בארץ יהיו בדולרים או באירו (לפי בחירה של כל עסק או משרד). נחיה כמו איטליה, יוון, ספרד או הולנד (וגם גרמניה וצרפת) שוויתרו על מטבע לאומי.
 
עכשיו, כשפישר שלנו התמנה לסגן יו"ר הפד בארה"ב, אפשר לסמוך עליו שינהל את עניינינו משם, מארה"ב, כשמר אובמה מממן את משכורתו.
 
בנק ישראל גם עולה מיליארדים רבים, גם מפריע על ידי מניעת תחרות בתחום הבנקאות, וגם גורם נזקים לעסקים ויצואנים עם התנודתיות של השקל-דולר. הכול מיותר.
 
יעקב

עודכן לאחרונה ב שבת, 28 מאי 2016 07:41

פריטים קשורים