הדפס עמוד זה
רביעי, 16 יולי 2014 06:16

כמה באמת עולה טיל יירוט של "כיפת ברזל"?

למושג "מחיר" בהקשר של טיל יירוט אין שום דמיון לאותה מילה בהקשר של מחיר ארון באיקאה. מחיר המוצר בחנות הוא מחיר שוק. אז איך נקבע "מחיר" של טיל יירוט?

1481

 

מחירו של טיל יירוט של כיפת ברזל, על פי המצוטט מפי "גורמים בכירים" הוא כל מספר בין 40 אלף דולר לבין 100 אלף דולר. כל כתב תקשורת בוחר מספר כרצונו בטווח זה. אני משער שגם ל"גורמים הבכירים" המצוטטים, מי שלא יהיו, אין מושג חיוור. כל אחד מצטט את כל אחד, וה"בכירים" מצטטים גם את עצמם כי הם קוראים ושומעים על כך כמונו בתקשורת. "בכיר" קורא ש"גורם בכיר" אומר.

 
למושג "מחיר" בהקשר של טיל יירוט אין שום דמיון לאותה מילה בהקשר של מחיר ארון באיקאה. מחיר מוצר בחנות איקאה הוא מחיר שוק. מחיר שנקבע על ידי היצע וביקוש למוצר. יש מיליוני לקוחות שמחפשים ארונות ויש מאות שמציעים ארונות למכירה. התחרות של הכול בכול מורידה את המחיר באיקאה בערך למינימום האפשרי. מחיר השוק.
 
כאשר ממשלה נכנסת לתמונה, בין אם היא הקונה או בין אם היא המוכרת של מוצר – התמונה כבר משתנה. לפני שנים פורסם בארצות הברית כמה משלם משרד ההגנה האמריקאי עבור מוצרים שזהים להם נמכרים גם בשוק הפרטי. אני לא זוכר בדיוק את הנתונים, אבל מכסה פלסטיק של אסלה לשירותים (לדוגמה) נמכר על ידי היצרן לצבא ב-200 $, כאשר מכסה זהה של אותו יצרן נמכר בהום-דיפו השכונתי ב-15 דולר. כאשר נשאל דובר צבאי לפשר ההפרש הוא הסביר שמכסה האסלה מוזמן על פי "מפרט צבאי". לגמרי לא מפתיע: ישבן ממשלתי תמיד יקר יותר.
 
טילי היירוט של "כיפת ברזל" מיוצרים על ידי רפאל – חברה ממשלתית, 100% בבעלות המדינה. רפאל מוכרת את הטיל למשרד הביטחון שגם הוא "בבעלות" מלאה של המדינה. אז איך נקבע המחיר? המחיר אינו מחיר שוק אלא מחיר מוסכם פוליטית. פוליטיקה פנימית של 2 גופים ממשלתיים.
 
יש להניח שרשמית לפחות – רפאל מגישה "תחשיבים". המדינה בקושי מסוגלת לבדוק את ה"תחשיבים" שקואופרטיב אגד מגיש כדי לקבל את הסובסידיה השנתית, אז החבר'ה ברפאל מגישים "תחשיב" לחבר'ה במשרד הביטחון או באוצר. כולם מכירים את כולם.
 
מחיר גבוה לטיל מגדיל את "הרווח" של רפאל. רפאל משלמת מס חברות למדינה על "הרווחים". בשורה התחתונה נשאר "רווח לאחר מס" – ממנו שוב משלמת רפאל לממשלה דיבידנדים – מחצית מהרווח מידי שנה (כ- 200 עד 300 מיליון שקל בשנה)... ומי הקליינט שקונה את הטיל מרפאל? משרד הביטחון מתקציב הביטחון.
 
ייתכן מצב ששני הגופים של אותה ממשלה מעוניינים להציג מחיר גבוה לטיל, כל אחד משיקוליו הוא. הגוף האחד מציג "רווח" והשני אולי מעוניין להראות כמה גבוהות "הוצאות ההצטיידות" ולכן צריך להגדיל את תקציב הביטחון. הסיפור מורכב בהרבה מהמתואר כי מעורבות כאן עוד מספר ידיים ממשלתיות: רכיבים של המערכת נקנים מאלתא של התעשייה האווירית – גם היא חברה ממשלתית, וכנראה גם מתע"ש (עוד חברה ממשלתית).
 
ייתכן מצב ששני גופים של אותה ממשלה הם בעלי אינטרסים מנוגדים בקביעת מחיר לעסקה ביניהם. כל צד מפעיל לחצים, מגייס "הוכחות", מציג "תחשיבים" וקשרים – ו"המחיר" נקבע.
 
אין לי מושג כמה באמת עולה לייצר טיל, אבל מכונית מרצדס GLK 4X4 עם מנוע 3500 באבזור מלא, מודל אחרון מהניילונים, עולה בארצות הברית 50,310 דולר וכולם מרוויחים ממנה יפה... אני לא מאמין שטיל יירוט באורך של 3 מטר ובקוטר של 16 ס"מ – עולה הרבה יותר ממרצדס. אולי אלה ה"תחשיבים" ששולחים לאמריקאים שמממנים את בניית הסוללות ואת רוב הטילים.
 
טיל יירוט אינו זול, אבל גם לא צריך להתרגש כש"גורם בכיר" מספר לנו כמה יקר כל טיל...
 
מוטי היינריך

עודכן לאחרונה ב שני, 25 אפריל 2016 04:19

פריטים קשורים