הדפס עמוד זה
חמישי, 22 פברואר 2018 05:01

המשטר הסוציאל-דמוקרטי מבוסס על שוחד להמונים

בסוציאל-דמוקרטיה, בניגוד לסוציאליזם המקורי (הקומוניזם), פוליטיקאים צריכים להיבחר מחדש. פוליטיקאים יעשו כמעט הכול כדי להיבחר. כדי להיבחר מחדש צריך לשחד את הציבור.

קרל מרקס ופרידריך אנגלס פיתחו במחצית המאה ה-19 את הרעיון המהפכני – שלטון מעמד הפועלים באמצעות ה"דיקטטורה של הפרולטריון". המשטר האידיאלי לתפיסתם כלל את ביטול הקניין הפרטי וביטול סממנים בורגניים אחרים כמו המבנה המשפחתי, דתות, לאומים. רק מעמד אחד חוצה גבולות יתקיים – מעמד הפועלים. גן עדן סוציאליסטי של שוויון מוחלט בין בני אנוש. החשבון של הגשמת הסוציאליזם הוגש במאה ה-20: למעלה ממאה מיליון קרבנות אדם. דיקטטורה חייבים לכפות וכאשר חוטבים עצים ניתזים שבבים – מאה מיליון שבבים.

המשטר בישראל ובמערב הוא סוציאל-דמוקרטי. התפיסה הסוציאל-דמוקרטית התבססה במאה ה-20, לפיה ניתן להגשים סוציאליזם באמצעות משטר דמוקרטי ואין צורך ב"דיקטטורה של הפרולטריון". ניתן להגיע לרוב בפרלמנט בבחירות חופשיות כדי להשיג את מטרות הסוציאליזם.

הסוציאל-דמוקרטיה היא נוסחה מנצחת. רוב מוחץ בציבור רוצה "מתנות חינם". גם הממסד הפוליטי מעוניין בשיטה שמעניקה כוח למי שיושב על ברז חלוקת המתנות. אבל מישהו בכל זאת צריך לשלם עבור ה"חינם" כי מדובר במוצרים ובשירותים אמיתיים.

למרבה הצער, הכישרון והידע כיצד לייצר בהצלחה מוצרים ושירותים הוא נחלתו של מיעוט קטן. אלה הם היזמים. לממשלות ולפוליטיקאים אין יכולת כזאת; ממשלה שתנסה למלא תפקיד זה תגמור כמו ברית המועצות, קובה, או וונצואלה. לכן חייב המשטר הסוציאל-דמוקרטי להשאיר בחיים את היזמים יוצרי העושר.

בסוציאל-דמוקרטיה, בניגוד לסוציאליזם המקורי (הקומוניזם), פוליטיקאים צריכים להיבחר מחדש. פוליטיקאים יעשו כמעט הכול כדי להיבחר מחדש.

נורמת שוחד להמונים

הציבור מתרגל מהר מאד לרמה מסוימת של מתנות והטבות "חינם" – שהופכות לנורמה. אבל כדי לחזור ולהיבחר צריך לשחד קבוצות רחבות של בוחרים בכל סיבוב בחירות. זהו "הבאג הדמוקרטי".

פוליטיקאים חייבים לשחד בוחרים כדי להישאר בשלטון. הטבות העבר ו"זכויות" קיימות נחשבות תודעתית, כבר מזמן, למצב הנורמאלי. לדוגמה, חינוך "חינם" או קצבת זקנה הן הטבות נורמאליות. אף פוליטיקאי לא יכול היום לזקוף אותן לזכותו, נדמה לנו שהן קיימות כבר מאז מעמד הר סיני. אם מחר יוחלט על חלוקת משכורת מינימום לכל אזרח ללא צורך לעבוד – תוך שנים ספורות המענק יהפוך למצב "הנורמאלי החדש". לכן, פוליטיקאי שרוצה לשמור על הכיסא לקדנציה הבאה, מוכרח להיות יצירתי כל פעם מחדש וליזום עוד מתנות "חינם" לציבור המצביעים.

2435 1

משה כחלון, שר האוצר, משחד סקטור של זוגות צעירים עם "מחיר למשתכן", לעשירים הוא דוחף את "נטו לתעשייה". כחלון כופה עלינו מיסים ומחלק אותם ככספי שוחד. חברת הכנסת תמר זנדברג נוקטת בשיטה קלה יותר שמתאימה לאופוזיציה – רגולציה שמעבירה כסף ישירות "מהעשירים לעם", והפעם – באמצעות תיקון חוק הגנת הצרכן. התיקון אוסר לגבות עמלה ברכישת כרטיס קולנוע באינטרנט. הרגולציה של ח"כ זנדברג מעבירה כסף בכוח מבעלי הקולנוע אל צרכני הקולנוע. התמורה לשוחד: "חובבי קולנוע, זכרו את תמר זנדברג ביום הבחירות".

2435

במשטר הקומוניסטי אין צורך לשחד את המוני העם כי הרי "העם שולט". הקומוניזם לא הוטרד מ"זכויות העובדים". מבחינתו, עם הגשמת הסוציאליזם, כפי שהיה ברוסיה, בסין וכמעט במחצית העולם– מעמד הפועלים כבר הגשים את פסגת שאיפותיו ומי שיכריז על שביתה (לדוגמה) – הוא אויב העם ומקומו בסיביר.

משטר סוציאל-דמוקרטי מבוסס על שוחד להמונים מחד ועל ביזה של יוצרי העושר מאידך. ביזה של זכות הקניין הכרחית למימון המתנות, באמצעות מיסים ורגולציה. הפגיעה בקניין הפרטי היא כמובן "מידתית" ו"למטרה ראויה". שוחד חוקי.

מוטי היינריך

 הירשמו כאן לקבלת התראה על כתבה חדשה באתר

עודכן לאחרונה ב שני, 02 יולי 2018 04:09

פריטים קשורים