הדפס עמוד זה
שני, 29 אוקטובר 2018 04:09

"חוק הנאמנות" של מירי רגב מיותר? כל תמיכה של המדינה בתרבות – מיותרת!

לבטל את כל תקציבי המדינה לתרבות – כל סוגי "התרבות". גם משרד התרבות מיותר! מי שרוצה לתמוך בתרבות שיקנה כרטיס להופעה – מכיסו!  

2476

השרים והכנסת אישרו את "חוק הנאמנות" של השרה מירי רגב.

התיקון לחוק התרבות והאמנות אמור לשלול תקציבים מגופים נתמכים שלפי ההצעה "חותרים" תחת ערכי המדינה וסמליה.

הנה הצעת ייעול לשרה רגב ולממשלה: בטלו את כל תקציבי התרבות – כל התקציבים הממשלתיים. הממשלה לא צריכה לעסוק ב"תרבות", היא לא צריכה לתמוך באף אחד, לא כאלה ש"נאמנים" למדינת ישראל, ולא כאלה ש"חותרים תחת ערכי המדינה וסמליה". בטלו כל עיסוק ממשלתי ב"תרבות" – שהפך להעברת כספים לאנשי "תרבות" המקורבים לשלטון.

ולאלה הבוכים מרה על פגיעה בחופש הביטוי: חופש הביטוי שלכם לא נפגע. אתה יכולים להתבטא כמה שאתם רוצים. מה שנפגע (אולי, הלוואי) זה המימון הממשלתי שלכם. יש לכם חופש ביטוי כמה שאתם רוצים, אבל "זכות" למימון ממשלתי – כסף על חשבון אחרים, על חשבון הציבור – זה אין לכם. אז מה שאתם בוכים עליו אינו אובדן "חופש הביטוי" מה שאתם בוכים עליו הוא אובדן (הלוואי) הכסף הממשלתי, כסף של אחרים. תמיד הבכי הוא על כסף שאבד.

מי שהתרבות יקרה לו מוזמן לתרום מכספו הפרטי למי שהוא רוצה, למי שהוא מוצא לנכון ומוקיר את יצירות התרבות שלו – בין אם הוא "נאמן" או "חותר". כל אחד יתמוך כספית במי שהוא חושב שראוי, והממשלה תפסיק לשלוח יד לכיסנו כדי לתמוך, בשבילנו, במי שהממשלה רוצה. יש להפריד הפרדה מוחלטת בין ממשלה ותרבות. לממשלה יש מספיק דאגות ועיסוקים על הראש. דאגה אחת, ועיסוק אחד (בתרבות) היא יכולה וצריכה להסיר מעצמה.

ומה תעשה השרה רגב אם תפקידה הממשלתי יבוטל? שתתנדב לטפל בילדים אוטיסטים.

יעקב

הירשמו כאן לקבלת התראה על כתבה חדשה

עודכן לאחרונה ב שני, 29 אוקטובר 2018 04:53

פריטים קשורים