הדפס עמוד זה
ראשון, 28 ספטמבר 2008 15:44

מינויים פוליטיים בפאני מיי ופראדי מאק

האנשים שניהלו בנקים אלה לא היו ''קפיטליסטים'' מושחתים, אלא פקידי ממשלה לשעבר, מינויים פוליטיים של הנשיא קלינטון. גם הם, כמובן, היו מושחתים אבל בהחלט לא קפיטליסטים.

שני הבנקים הענקיים, פאני מיי ופרדי מאק [ראה פוסטים קודמים], היו קרובים לפשיטת רגל ו''ניצלו'' על ידי התערבות ממשלת ארה''ב. כל הפרשנים החכמים, כולל ד''ר דוד קליין [נגיד בנק ישראל הקודם] דיברו על כשלי שוק, וכשלי הקפיטליזם, ועל הצורך של הממשלה להתערב ולהציל את המשק.

כבר כתבנו ששני הבנקים האלה היו ממשלתיים, לא פרטיים, ועל האבסורד שבטענות ה''הלאמה'' של בנקים ממשלתיים. כעת יש כתבה המפרטת [באנגלית] על האנשים שניהלו בנקים אלה. הם לא היו קפיטליסטים מושחתים, אלא פקידי ממשלה לשעבר, מינויים פוליטיים של הנשיא קלינטון. גם הם, כמובן, היו מושחתים אבל בהחלט לא קפיטליסטים.

מוזר למה אנשי שמאל מאמינים שפקידי ממשלה הם פחות מושחתים ממנהלים בשוק הפרטי. פקידי ממשלה אלה היו גם מושחתים, וגם בלתי כשירים לניהול הבנקים ואשמים במידה רבה בקריסתם. והאחרים, שלקריסתם תרמו. הם גם הואשמו והורשעו, יחד עם הבנקים שניהלו [פאני ופרדי], במעשים לא כשרים של ניהול ודיווח לבורסה. על הבנקים נגזרו קנסות כבדים. הדבר לא הפריע להם למשוך מהבנקים עשרות או אף מאות מיליוני דולרים כמשכורת ובונוסים, לכיסם הפרטי.

הכשל הנוכחי הוא כשל של הממשלה ולא כשל שוק.

יעקב

עודכן לאחרונה ב שני, 06 נובמבר 2017 05:06

פריטים קשורים