הדפס עמוד זה
שבת, 19 ינואר 2008 15:46

קו ישר - מגילת יסוד האתר

איך נהיה למדינה העשירה בעולם? המכשול: אופי המשטר הכלכלי-פוליטי ותפיסת העולם הסוציאליסטית, סקטור ציבורי ופוליטי ענק, פעילויות מיותרות ומימון מאות אלפי אוכלי חינם.

לפניכם מבנה חלופי למדינת ישראל המתבסס על כלכלה חופשית ויוזמה פרטית. הדרך באמצעותה תהיה ישראל למדינה מהעשירות בעולם ובעלת איכות חיים גבוהה – למרות מצבנו הביטחוני. 

ננסה לחשוף ולברר כל תחום מחיינו בישראל ולהציע חלופה עדיפה שמתבססת על השקפת עולם של קפיטליזם, של חופש הפרט ושל מיעוט התערבות ועשייה מזיקה של השלטון. נגדיר מחדש את תפקידה של המדינה בחיינו ומקומם המינימאלי של הפוליטיקאים. החזון מעשי טכנית אך יישומו במערכת הפוליטית הקיימת [וברקע האידיאולוגי הנפוץ בישראל] בלתי אפשרי לכאורה. גם למבנה הפוליטי-דמוקראטי נציע חלופה שתאפשר את יישום העידן החדש. 

האתר מנפץ מאות מיתוסים שהלעיטו אותנו במשך עשרות שנים. מיתוסים להצדקת המצב הקיים. אנחנו יורדים לשורש הבעיה – השקפת העולם הסוציאליסטית. יישומה בישראל, באמצעות מערכת שלטונית שמעניקה כוח רב לפוליטיקאים לבחוש ולשלוט בחיי היום-יום של האזרח יצרה ביורוקרטיה של פקידים, עסקנים ופוליטיקאים, רגולציה מיותרת ושחיתות מקיפה, פשע גואה ומאות אלפי אוכלי חינם. 

האתר חושף את השקר שמאחורי סיסמאות מדינת הרווחה, בחסותן ניתן כוח לפוליטיקאים להחליט במקום האזרח מה טוב בשבילו. נראה את הדרך האמיתית לרווחה ללא טובות מהממסד. 

האתר דינאמי. נאמני הרעיון מוזמנים לקחת חלק בהערות, תיקונים, מידע, תחקירים וכמובן מימון. ביקורת תישקל בכובד ראש ושיפורים יתבצעו. נושאים נוספים ושינויים ישולבו ככל שהתקציב ומשאבי האנוש יאפשרו. 

האינטרנט מאפשר, לראשונה בהיסטוריה הפוליטית, להמוני אזרחים בעלי שכל ישר וללא מילים נפוחות, לקחת חלק בעיצוב המודל האופטימאלי למדינת ישראל סביב המתווה המוצע כאן. לקרוע את המסכה של הכאילו, של הבלוף המקובל. 

האתר בלתי מפלגתי אך לא מן הנמנע שמפלגות יאמצו חלקים ממנו. 

כתבתי את קו ישר במשך מספר שנים; התווספו לו תיקונים של שותפים לרעיון. האתר מומן מכיסי הפרטי. 

מוטי היינריך

עודכן לאחרונה ב שני, 06 נובמבר 2017 06:03

פריטים קשורים