תגובת שרשרת

מוטי היינריך.
אתר "קו ישר" מתכונת חדשה – 2016
.........................................................אתר "קו ישר" נחשף לראשונה בשנת 2008. ונבנה מאז פעמיים מחדש עם התפתחות טכנולוגיית בניית אתרי האינטרנט. גרסת 2016 היא השלישית. אנחנו חייבים תודה מיוחדת לבחור ישיבה נמרץ ויוצא דופן מבני ברק, יצחק למפרט, שיזם, עיצב ובנה את שלד האתר. האחראי ליישום הטכנולוגי של האתר הוא אחיעד קלישר מיוזמי התנועה הליברלית החדשה שמקצועו תכנות ובניית אתרים. מתכנת האתר הוא זיו גפן, מומחה למערכת הפתוחה לבניית אתרים – ג'ומלה.
0
דוד חי
מערך הפיקוח במשרד החינוך
למשרד החינוך התקציב הגדול ביותר מבין משרדי הממשלה לבד ממשרד הביטחון. חלק נכבד מתקציב זה מזין את מערכת הפיקוח הענפה של המשרד. אולם לאחרונה פרסם המשרד מכרז לחברת חקירות חיצונית שתבדוק שמא מנהלי בתי הספר פועלים שלא התאם להנחיות המשרד. וכך כמו בכל מערכת סוציאל-קומניסטית אי האמון באזרחים הוא אלמנט מובילהייטיב להגדיר זאת סולז'ניצין:חוסר אמון בבני-אדם היה הקו המכריע באופיו של יוסיף גו'גשווילי (שמו האמיתי של סטאלין). חוסר האמון בבני אדם היה השקפת עולמו. הוא לא האמין לאמו ולא נתן אמון גם באלוהים. אחר כך לא נתן אמון בחברי מפלגתו.. לא נתן אמון בחבריו לגלות. לא נתן אמון באיכרים שיזרעו את החיטה ויקצרו את התבואה אם לא יוכרחו ואם לא תהיה עליהם ביקורת...... והיה מסתבר שתמיד צדק . (אלכסנדר סולז'ניצין, במדור הראשון, עמ' 112.
0
שי
דירוג תגובות
ברכות על השיפורים הטכניים המרשימים של האתר!בנוגע לדירוג התגובות, לדעתי כדאי לסכום בנפרד את ההצבעות בעד ונגד כל תגובה. הצגת ההצבעות כמספר אחד של "תומכים נטו" אינה מספקת את מלוא המידע, ואינה הגיונית. אם יש לי 5 תומכים ו-5 מתנגדים, זה לא שקול למצב שכולם אדישים לתגובתי. קיזוז בין תומכים ומתנגדים גם לא מתיישב טוב עם הגישה האינדיבידואליסט ית, שטוענת שלא ניתן לסכום דעות ותועלות. אז גם מבחינה פילוסופית זו בחירה שלא מתאימה לקו של האתר...אם כוונתי אינה ברורה, תסתכלו למשל על דירוג התגובות באתר דה-מרקר: ההצבעות בעד ונגד כל תגובה מוצגות בנפרד: מספר אחד של הצבעות בעד, ומספר שני של הצבעות נגד.תודה
0
עמי רונן
אחזור כתבות ישנות
האם אפשר לאחזר כתבות ישנות כמו:וונצואלה – סיפורו של נייר טואלט סוציאליסטי
0
מערכת
אחזור כתבות ישנות
כרגע יש בבלוג כתבות של 2014-2015. במשך הזמן נעלה את כל הכתבות החל מ-2008. בקרוב יעלו גם כתבות של 2013. יש מאות כתבות וההעלאה אינה אוטומטית מסיבות טכניות.נייר טואלט סוציאליסטי היא כתבה מ-2016. בצע חיפוש או דפדף בבלוג 2016.
0
מערכת
הושלמה העלאת פוסטים של השנים 2012/2013
ממשיכים. עתה ניתן לקרוא פוסטים שפורסמו בשנים 2012-2013.נמשיך להעלות כתבות משנים קודמות.
0
אשר
ביטקוין
מענין אותי מה דעתו של האתר על הנושא. אני חושב שהביטקוין שווה כתבה, גם אם היא שלילית, זו פשוט תופעה קיימת זמן רב מדי מכדי שתתעלמו ממנה.
0
מוטי היינריך
כנס החרות הרביעי 30 במרץ
נתראה כולנו בכנס החרות הרביעי שיערך ב-30 למרץ במרכז ישראל יפה בפארק הירקון בתל אביב. פרטים נוספים: http://event.ravpage.co.il/FreedomCon2017
0
משה שי
אתר שחושב מחוץ לקופסא
ברכות לעורכי האתר בגין תובנות אלטרנטיביות, וחשיבה וקונספט שמספק פוסטים מלומדים,שנותנים ראיה ממקורות אמינים עם אפקט מחוץ לקופסא.בברכה,משה שי יועץ נדל"ן ירושלים
0
אלי
מה עם הדיור הציבורי
הדיור הציבורי 1000 שקל לדירת חדר 2000 שקל לדירת 2-3 חדרים דיור מסובסד מכספי הגז ששייך לאזרחי המדינהבניית דיור ציבורי בכל עיר שום דבר לא נעשה אנשים ממשיכים לסבול מיוקר השכירות ,והארנונה.
0
מאיר
אתר מדהים
שמח שמצאתי את האתר הזה התוכנית שלכם ראויה לשבח (כללית) וצורת ההסבר מדהימה (בעיקר הקומיקס) תמיד חשבתי שעיקר הבעיה בקפיטליזם היא שהוא קשה להסבר מכיון שהוא לוקח בחשבון יותר מצעד אחד כגון ירדת שכר המינימום פוגעת בצעד המידי בחלשים ולכן בהרגשה הראשונית הם תומכים בה אבל בעקיפין יש סיכוי גדול שהם יפוטרו וכן הם ישלמו יותר על מוצרים פשוטים שלא צריכים מיומנות ובאתר הסברתם את הדברים בצורה מדהימה תמשיכו לקדם את הדעות הנכונות האלה ונקווה שיהיה נבחרי ציבור שיענין אותם המוסר והציבור ויעשו דברים שונים מהיום
0
מאיר
בנושא בנקים
ראוי לציין כי הדרישה מהבנקים לעמוד בטווח הביינים ביחס רזרבה של 30% לאיכול להתקיים מיד מכיון שאין בכל המשק כמות כזו של כסף הדבר עלול לארוך שנים רבות (אם לא רוצים לפגוע בכלכלה) או ע"י הזרמת כסף מבנק ישראל בשלב הראשוני כדי להגיע לאיזון
0
אבי
מכון התקנים - מנגנון עצירת התפתחות המדינה!
שווה כתבה על תכון התקנים: הגולם קם על יוצרו, ובדרך הסתאב:במקום לקבוע אילו תקנים בעולם הנאור מתאימים לנו - הם ממציאים תקן 'יחודי לישראל' [וכך חוסמים יבוא זול. למשל 'סטנדרט' יחודי של מרווח סורגים למיטת תינוק - חוסם יצרנים רבים בעולם, למעט יצרן מקומי, במקרה..].הם בודקים כל אצווה - נוצר תור ענק בנמל - עלויות המוצר גדלות כי היבואן מעמיס על עלות המוצר..צריך לפטר 80% שם, ולשנות הגדרה מה המטרה של מכון התקנים!
0
אבי
מערכת המשפט יצאה מדעתה..
מדוע משפטים נמשכים שנים?הנה סיפור:אבי ז''ל נהרג בת''ד בהיותו בן תשעים. התביעה לחברת הביטוח מלפני שנתיים וחצי. בינתיים, היו *עשר פגישות* אצל השופטת [אני רק רואה סיכום במייל], ובכל פעם הנתבע [חברת הביטוח] מעלה "רוצה אישור על תשלום ביטוח לאומי בחמש שנים אחרונות".... והשופט מאשר. וקובע דיון נוסף לכמה חודשים..*זמן הדיון שלהם בכלל לא נלקח בחשבון, כשהצפי לתשלום הוא 20,000 שח..*במקום שהשופט יקבע דיון *אחד* [הציגו מה שיש - ואחליט! כי יש מאות תביעות ת''ד כל חודש!] - הוא מתדיין כאילו נמצא בהיכל הצדק המוחלט, בלי עלויות זמן... ונפגשים להם עורכי הדין בללה-לנד, מוציאים סיכומים כתובים בטקסט צפוף, וקובעים פגישה נוספת - עלות הפגישות מזמן עברה את סך התביעה..בכלל, לא נדרש פה שופט - **די בטבלה**.
0
דוד
התיקון השני
היי. מצאתי היום את האתר הנפלא הזה לגמרי במקרה (חיפשתי "ביטוח בריאות בסינגפור" בגוגל, מצאתי מאמר של מוטי על סינגפור). מטבע הדברים לא הספקתי "לחרוש" את האתר. מעניין אותי לשמוע את דעתך (מוטי, או מי מהכותבים) על הזכות לשאת נשק כחלק מתפיסה של חירות הפרט מול השלטון וכו', עד כמה, אם בכלל, היא רלוונטית כיום, בעולם המערבי 2018.
0
קו ישר
הזכות לנשיאת נשק
דוד,יש באתר התייחסות לשאלתך. מעל תיבה זו יש אפשרות לחיפוש באתר. חפש "הזכות לנשיאת נשק" ותגיע לכתבה בנושא. מומלץ מאד לקרוא את הדיון בתגובות.
0
דוד
תודה רבה
ושאפו על הכתיבה האיכותית. הפכתי לקורא נלהב.
0
דוב הקוטב
השתקת פיות
כשלא מסוגלים להתמודד עניינית אז חוסמים?המשיכו לשכנע את המשוכנעים, בהצלחה
0
מערכת קו ישר
אין חסימת דעות באתר
נא שלח לנו מייל עם "הודעת החסימה" שקיבלת.
0
רז
תנו פרסום ותמיכה למפלגת זהות
הם מקדמים שוק חופשי
0
אלי
ומה עם השחיתות השלטונית?
חברים יקריםליברליות ,שוק חופשי ,כלכלה קפיטליסטית כל זה בסדר וחיובי. גם הכוונה ליעל את תהליכי השפיטה ומערכת המשפט בישראל חיובית ביותר. מה התייחסותכם לשחיתות השלטונית שמקרינה על כל שכבות האוכלוסייה ומאיימת להרוס לנו את הדמוקרטיה?
0
עידן
מחכה לטור נוסף!
מחכה עדיין לטור "כשלון אישי עצום ומדהים של נתניהו בהרכבת הקואליציה" על משקל הטור"ניצחון אישי עצום ומדהים של נתניהו"
0
עידן
מה עם טור בחירות?
מחכה עדיין לטור על הכשלון של ביבי בבחירות על משקל הטור"ניצחון אישי עצום ומדהים של נתניהו"
0
דוד
בעיה בתגובות בפוסטים
מנהלי האתר שימו לב- אי אפשר לשלוח תגובות
0
עומר שירי
ערוץ יוטיוב
כדאי תפתחו ערוץ יוטיוב שבו תעבירו את התכנים האלו, זו עוד פלטפורמה, כי הרבה מאוד ביוטיוב ויש שם התעוררות של סרטונים וערוצים (ניאו) ליברלים
0
אורי יניב
סקנדינביה
היי, חיפשתי כבר כמה כתבות על המודל הכלכלי הסקנדינבי (שירותי רווחה נרחבים בשילוב כלכלה חופשית ויחסית מעט רגולציה), ולא מצאתי כמעט כלום. אשמח אם תקדישו כתבה לנושא מכיוון שעושה רושם שזהו מודל כלכלי המשלב קפיטליזם וסוציאליזם שעובד בצורה טובה מאוד (מדד שביעות רצון האזרחים בשלטון הוא מהגבוהים בעולם).
0
עמי
ISRAHELL
מעניין שלא מצאתם לנכון להתנגד למדיניות הקורונה המיושמת כבר מעל לשנה בישראל. לדבר על כפייה או התנגדות לה זה טוב ויפה על נייר, אבל ברגע האמת נאלמתם אל מול המכבש של אבא ואימא מדינה שהכפיף את כלל האזרחים (ובקרוב ילדים תמימים) לניסוי רפואי שנוי במחלוקת.מדברים גבוהה גבוהה על שוק חופשי אבל מסתבר שלקונצנזוס ה"מדעי" אין חולק בקרב ה"ליברלים" האתאיסטיים.
0
מוטי היינריך
מענה לעמי - יש התייחסות
זכויות אדם בצל הקורונה:https://katzr.net/0eb69e
0
תום
המדריך לחקיקת חוקים מטומטמים
העיתונות הכלכלית בישראל מתלהבת מהחוק החדש המחייב מעסיקים לפרסם את פערי השכר בין גברים לנשים. ה"גאונות" של החוק היא שהוא מתייחס לארגונים גדולים, כנראה מתוך הנחה שמספרים גדולים מעידים על מובהקות סטטיסטית, ויכולים להוכיח את קיומה של "אפליה בפועל" גם אם היא לא בכוונת זדון. אז איך מוכיחים טמטום של חוקים הנוגעים למספרים גדולים? נותנים דוגמא דמיונית ומוגזמת במספרים קטנים.


במקום עבודה כלשהו יש 2 גברים ו-8 נשים שעושים בדיוק את אותה עבודה, ולכולם אותה תפוקה.
גבר אחד משתכר 12,000 ש"ח בחודש
גבר אחד משתכר 6,000
8 נשים משתכרות 8,000 כל אחת
כל הדיוט (ואפילו אידיוט) שיעיף מבט על נתונים, יקפוץ לו לעין דבר אחד בולט במיוחד: מה חטאו של הגבר האומלל המקבל שכר כה נמוך? אבל זה לא אמור לעניין אותנו. אנחנו מדינה מודרנית שמה שמעניין אותה הוא ממוצעים של קבוצות ותתי-קבוצות.
בואו נראה:
הממוצע של הגברים בתפקיד המדובר: 9,000
הממוצע של הנשים בתפקיד המדובר: 8,000
אפליה!!!
טוב, חייבים לפתור את זה. יש כל מיני דרכים. הנה אחת מהן: נבחר באקראי אחת מהעובדות ונכפיל את השכר שלה.
התמונה החדשה:
1 גבר - 12,000
1 גבר - 6,000
1 אשה - 16,000
7 נשים - 8,000
ממוצע הגברים: 9,000
ממוצע הנשים: 9,000
הידד!!! שוויון!!!

זו דוגמא קיצונית ומצחיקה, אבל היא ממחישה את הבעיה המהותית של חוקים מטומטמים.
אפשר ליצור שוויון ספקולטיבי בין קבוצות ע"י הגדלת אי השוויון הכללי.
והמסקנה הכללית יותר:
כשמנסים לפתור בעיה שלא קיימת, רק יוצרים בעיות חדשות.

0

3000 תוים נשארו