שבת, 24 מאי 2014 04:29

הנה באה הרכבת הצרפתית (הממשלתית) - 2,000 רכבות חדשות "רחבות מידי"

חברת הרכבות הממשלתית בצרפת הזמינה 2,000 רכבות חדשות בעלות של כ-3 מיליארד יורו. למרבה הצער, הרכבות שהוזמנו לשדרוג רשת הרכבות האזוריות, "רחבות מידי" ולא מתאימות לרוחב הרציפים בתחנות הרכבת.

הוולסטריט ג'ורנל מדווח מצרפת על "טעות מצערת" של חברת הרכבות הממשלתית בצרפת (SNCF). החברה הזמינה 2,000 רכבות חדשות מהיצרן הצרפתי "בומברדיה", בעלות של כ-3 מיליארד יורו. למרבה הצער, הרכבות שהוזמנו, להרחבה ולשדרוג של רשת הרכבות האזוריות, "רחבות מידי" ואינן מתאימות ל-1,300 רציפים מתוך 8,700 רציפי תחנות הרכבת שבצרפת...

בחברת הרכבת מעריכים את עלות שיפוץ 1,300 הרציפים ב-50 מיליון יורו... אשרי המאמין.

בחברת הרכבות הצרפתית מאשימים את חברה ממשלתית אחרת, את חברת מסילות הברזל RFF, שסיפקה נתונים שגויים על רוחב הרציפים. רשת הרכבות הממשלתית הופרדה, על פי חוק, לשתי חברות נפרדות לפני 17 שנים. יש המאשימים בטעות, את העדר התקשורת בין שני הגופים הממשלתיים, שכנראה לא יכלו לעבוד בתיאום בגלל חוקי ההגבלים העסקיים. עכשיו מתנהל תהליך חקיקה חדש שיאפשר שיתוף פעולה בין החברות...

יחס חוב-תוצר של צרפת עומד על כ-100% של התוצר והוצאות הממשלה על ריבית בלבד עומדות על כ-53 מיליארד יורו לשנה, הגירעון השנתי בתקציב הממשלה עומד על סכום דומה. כלומר, ממשלת צרפת צריכה לגייס מידי שנה הלוואות חדשות בסכום העולה על 110 מיליארד יורו רק כדי לדרוך במקום. זה מצבם כאשר שיעור הריבית קרוב לאפס... צרפת בבוץ עמוק ולא עומדות לפניה חלופות פשוטות להיחלץ. אז איך זה קשור לרכבת?

פרנסואה הולנד נשיא צרפת מאמין, כמו מרבית עמיתיו, שהדרך לעודד צמיחה היא לקחת עוד הלוואות ולהשקיע את הכסף "נכון", כלומר בתשתיות... אז בין היתר השקיעו בתכנית ענק לשדרוג הרכבת. להילחם בחוב הכרוני באמצעות הגדלתו. הסיכוי שפרויקט ממשלתי ישתבש, גדול לאין שיעור מזה של פרויקט שמבוצע על ידי חברה פרטית. הסיכוי שממשלה תבזבז כסף לשווא – גדול מטעות שניתן לצפות מאיש עסקים פרטי. סיבות רבות לכך, אבל די בכך שמאחורי חברה ממשלתית אין משקיע שחרד לכספו, אין חשש לפיטורים. על טעות בפרויקט פרטי ישלמו בעלי המניות... על הזמנת רכבות רחבות מידי - ייענש משלם המיסים הצרפתי... רכוש ציבורי הוא כסף של "אף אחד".

ככל שיותר פקידי מדינה עוסקים בתכנון, גדל שיעור "הטעויות" והאבסורדים. ניתן למצוא באינטרנט שפע תמונות על "טעויות" תכנון ברוסיה הקומוניסטית, שם הכול היה "בבעלות העם" ותוכנן על ידי "נציגי העם" – ראו אוסף מקרי בהמשך.

מוטי היינריך

 

1468 1

 

1468 2

 

1468 3

 

1468 4

 

1468 5

 

1468 6

 

 

 

1468 7

 

1468 8

 

1468 9

 

1468 10

 

1468 11

 

1468 12

 

1468 13

 

1468 14

 

1468 15

 

עודכן לאחרונה ב שישי, 27 מאי 2016 17:30
תגובות  
0 #51 רוני, אני מציעה חופש ולא כפייהבתיה 30/05/14 2016-04-30 17:24
כאשר אני מציעה לחדול מפולחני הדת הגורמת לקורבנות אדם, המשעבדת ציבור לתאוות מותגים, הפוגעת באושרו של האדם, במשפחתו וסביבתו, אני מציעה שחרור מכבלים ותומכת בבחירה חופשית

כפי שציינתי, כל דת מעצם מהותה מונעת בחירה חופשית מתחדשת. אך בעוד לדת היהודית, יש שפע ערכים חיוביים המאפילים על כמה מנהגים מגוחכים. הרי לדת העבודה כיום יש פגיעה מתמשכת באושרו של האדם המכור למנהגיה ופולחניה.

אדם המחפש את אושרו האישי באופן חופשי, לא היה משקיע מאמץ וממון ברכישת טלביזיה עם 60 אינטש, אלא היה מסתפק בחצי מכך ומותיר בידיו שעות פנויות כדי לצפות בה
אדם חופשי היה מעדיף לראות את ילדיו גדלים לחנך ולאהוב אותם, ומסרב להשתלב במערכת המאפשרת לו לרכוש להם צעצועים יקרתיים את מונעת ממנו לפגוש בהם,

כאשר האדם "מכור" לסמים או לקריירה, לאלכהול או למותגים הוא אינו אדם חופשי, הוא אדם כפוי
אני מציעה לשחרר את האדם מכבליו, ולתת לו חופש אמיתי
ציטוט
0 #52 בתיה רוצה לחזור לימיי הבינייםאפרים 30/05/14 2016-04-30 17:24
שנו רבותינו : מותר האדם מן הבהמה - אי הסתפקות במועט .
המשותף לגלילאו ואיינשטיין , אדיסון וביל גייטס , גיל שווייד ומרק צוקרברג - הוא אי ההסתפקות במועט .
בזכות אלו ושכמותם את כותבת את הגיגייך הבולשביקיים באתר הזה.
את מנסה לומר שאת מחסידי השוק החופשי. הבסיס לקיומו של השוק החופשי הוא - אנשים שלא מסתפקים במועט .
ובתיה מתנדבת להצטרף לש"ס ולסייע בהמרת דתם של מליוני אנשים , ולמנוע מהם את הסיכוי לעשות משהו מועיל בחייהם ולהוציא מקרבם את הביל גייטס הבא או הגיל שווייד הבא.

אני מוכן שיהיו בעולם מליוני סוכני ביטוח, מתווכים, פרסומאים ושאר "אוכלי חינם " כהגדרתך , למרות שהשוק ולא הממשלה קונה את שרותיהם - אבל את תקבעי שהם אוכלי חינם. מה לך ולשוק חופשי ?
הקוראים להסתפקות במועט הקימו את רוסיה הקומוניסטית לפני מאה שנה , ובישראל הקימו את ש"ס והרסו את עתידו של ציבור ענק בישראל למען "החזרת עטרה ליושנה", לתפארת פינטו, הרנטגן ושות' המסתפקים במועט הידועים.
חשןב שתביני , בטלנות היא לא פשע נגד האנושות , היא עניין של בחירה חופשית . בחברה חופשית שאתר זה מנסה לקדם, גם עידוד לחיי בטלה אינו פשע . אך זה מאוס ומנוגד לכל התפיסה שהאתר מנסה לקדם.
כן בתיה - בזכות אלו שלא הסתפקו במועט , את חיה היום באיכות חיים יום יומית שהאצולה האירופית יכולה הייתה לחלום עליה לפני 150 שנה.
זכותך לחיות כמו בימי הביניים , אבל אנא - קצת יושר אינטלקטואלי . אל תנסי למכור לנו שאת תומכת בשוק החופשי . קודם תלמדי את משמעות החופש. את מייצגת את השוק החופשי בדיוק כפי שמירי רגב וחבריה מייצגים אותו.
ציטוט
0 #53 כמו בתיה - גם אני הצעתי חופשלנין 30/05/14 2016-04-30 17:25
.
ציטוט
0 #54 לאפרים, לחומרנות תפוקה שולית פוחתתבתיה אבן 30/05/14 2016-04-30 17:25
אתה צודק כמובן בתיאורך עד כמה נפלא וטוב עשתה לנו הקידמה והצרכנות והתאוותנות החומרית. ויש להוסיף גם את היתרונות הנפלאים שהביאה לנו "העבודה" והתחרותיות, הראווה והחמדנות. אלא שכמו לכל תופעה טבעית היא נוהגת כמטוטלת, ומנקודה מסוימת היא בתנופתה מתרחקת ממטרתה שהיתה נכונה בשעתו
במשך שנים שכללנו את יכולת הציד שלנו, שאכן הביאה בשר לשולחננו אך כיום אנו מבינים שעלינו לעצור כדי למנוע השמדת כל בעלי החיים מתוך תאוות הפרוות והפוחלץ מעל לאח
במשך שנים שכללנו את ספינות ציד הלוויתנים ויכולת שיגור הצלצל, היום אנו מבינים שעלינו להגביל ולעצור
במשך דורות שיננו באוזננו את הביטוי "אל תתנו להם דגים - תנו להם חכות". היום אנו מבינים שעודף חכות המוטלות לאגם יעלימו את הדגה כליל ועדיף להתחלק בהווה מאשר לחסל את העתיד.
עד לפני עשרות שנים האמהות לחצו שנאכל עוד ועוד. היום כל אמא אוהבת תפעל כדי למנוע מילדיה אכילה מופרזת.
עד לא מזמן מה שמנע מהאב לשחק כדורגל עם ילדיו היה מחיר הכדור. היום המגבלה היא הפנאי של האב

צוואר הבקבוק של אושר האדם כיום אינו חוסר המזומנים, אלא חוסר הזמנים. ולכן להמשיך לדרוש מהאדם לבטל זמנו כדי להגדיל מזומנו היא שטות ואיוולת

גישה המבקשת להמשיך בכיוון מסוים בגלל שפעם הוא היה נכון, הינה נפוצה אמנם אך כידוע גם הטמטום נפוץ
ציטוט
0 #55 בתיה - את מתקשה בהבנת הנקראאפרים 30/05/14 2016-04-30 17:26
אין לי כל כוונה להתווכח איך . את בולשביקית ואני מאחל לך כל טוב ככזו. כל מה שניסיתי להסביר לך וכנראה נכשלתי , שאין קשר בין הרעיונות שאת מנסה לקדם למה שהאתר הזה רוצה ומנסה לייצג ולקדם. את מטעה את ציבור הקוראים באתר כשאת ממתגת את עצמך כחסידת השוק החופשי. את מייצגת את האויבים הקשים ביותר של החופש, כי במתק שפתייך בעניין אושר התא המשפחתי , הסתפקות במועט ושאר מיני נושאים חשובים יותר ופחות , את קוראת לאנשים לוותר על שאפתנות וקידמה .
כן בתיה - טלוויזיה 60 אינטש יותר כייפית מטלויזיה 30 אינטש . ברוסיה הקומיניסטית ובישראל הישנה והטובה , ראו טלויזיה בשחור לבן כשבמערב ראו טלויזיה צבעונית כי שם האנשים היו חומרניים . לאבא שלי בשנות החמישים לא היה זמן לשחק איתי כדורגל, בדיוק כשם שלחרדי המצוי אין זמן לשחק עם בנו כדורגל ולמרבה הצער, אפילו זמן ללמדו תורה אין לו. ילדיי החילוניים החומרניים מסתובבים בחברתם של כמה נערים חרדיים ולמרבה הפלא, בכל הקשור לתנ"ך , הנ"ל מפגינים בורות מופלאה יחסית לילדי רודפי המותגים . אינני יודע כמה משפחות חרדיות את מכירה , אבל מהיכרות אישית אם כמה מהם - חייהם עלובים ומלאי בערות . אלו מתוכם שמצליחים בעולם החילוני, מצליחים למרות היותם חרדים ולא בזכות. ( יופיטר - אל תאשים אותי בגזענות ובאנטישמיות - ולו רק כדי להשתמש בספה מדויקת .החרדים אינם גזע , חלק מהם הינם פשוט יהודים נבערים וחלקם לא . )
בקיצור בתיה - זו התייחסותי האחרונה להגיגייך בנושא . כמובן שזכותך לכתוב מה שאת רוצה , אבל אנא , לא באורווליינית. את בולשביקית שמתחפשת לחסידת החופש.
ציטוט
0 #56 אפרים. המושגים שלך באשר לבערותיופיטר 30/05/14 2016-04-30 17:27
הם בערות לכשעצמה. הידע של הנער החרדי המצוי עולה בדרך כלל על הידע של זה החילוני, ולא רק בתחום התלמוד. כשהילדים שלך הסתובבו בברים, הילדים שלי יעסקו בסוגיות משפטיות חמורות ורציניות כשילדיך אפילו לא יבינו את שיגם. הנער החרדי הממוצע מקרין אצילות, עדינות נפש מול גסות הרוח והבריונות של רבים מהנוער החילוני המסומם והשתוי. תבדוק בבתי הסוהר ותמצא כמה נמוך אחוז הפושעים מקרב החברה החרדית. היהירות שלך בקשר לידע של הנער החילוני מגוחכת. שלא לדבר שהנער החרדי חונך לחריפות המחשבה, להתעמקות רעיונית, להתמדה, ולדרך מחשבה לוגית ההופכת לו לטבע שני. הנער החילוני הממוצע אינו יודע אפילו את שמותיהם של גדולי ישראל, כמה מהם שמעו על החפץ חיים, החזון איש, הרב חיים מבריסק? גאוני עולם שמאות אלפי יהודים חיו לאורם?
ציטוט
0 #57 איך מגדירים "הוגה"?יעקב 30/05/14 2016-04-30 17:27
בתיה אומרת שיש עובדים מיותרים במשק (דעה פרטית ובלתי מוכחת - ההיפך הוא הנכון - עובדה שיש צורך לייבא מאות אלפים עובדים זרים), ולכן רצוי לתת למי ש"הוגה" 3000 ש"ח לחודש כדי שלא יעבוד.

מיהו "הוגה" ?

הממשלה כבר נותנת היום 3000+ ש"ח לחודש למי שלא עובד (דמי אבטלה + הבטחת הכנסה).
למה צירך הוגים ? למה צריך להתנות (לדברי בתיה) את הקיצבה של 3000 ש"ח ב"הגות"?
איך יודעים אם מקבל הקיצבה אכן הוגה או סתם הוזה? הממשלה תמנה "מפקחי הגות"?
ציטוט
0 #58 חופש אמתי זה מה שאני אומרתיעקב 30/05/14 2016-04-30 17:27
לא מה שאתה רוצה! אתה אידיוט ולא יודע מה טוב בשבילך. אני יודעת יותר טוב ממך מה טוב בשבילך.

בתיה: "אני מציעה לשחרר את האדם מכבליו, ולתת לו חופש אמיתי"

בתיה מדברת בעגה הנפוצה בשמאל - עגה שאורוול קרא לה double talk. בעגה זו לילה הוא יום ושחור הוא לבן.
ציטוט
0 #59 חילוני מסומם ושתויאפרים 30/05/14 2016-04-30 17:29
אינני יודע מה זה נער חרדי מצוי . כזה שקורא לכל יהודי חילוני אנטישמי וגזען ? אל תיקח את זה אישית , אבל עובדתית אני מכיר אנשים צעירים , חרדים ובורים , כפי שאני מכיר צעירים חילוניים בורים.
הנוער החילוני - המסומם והשתוי , משרת ברובו בצבא , וכשהוא נח בין סם לסם ובין משקה למשקה, ומת לפעמים במסגרת פעילותו, אכן מרגיש נחות כי החזון איש אמר עליו כי הוא העגלה הריקה , בעוד השבבניקים של בני ברק הם הם העגלה המלאה שיביאו גאולה לעם ישראל .
יופיטר, לא כל מי שמבקר את ההתנהלות של חלק מהציבור החרדי הוא "שונא חרדים" . תבין, אמונותיו של אדם הן עינינו הפרטי ולא מעניינות אותי כהוא זה - אינני מבקש ממנו שיממן את צריכת הסמים והאלכוהול של ילדי , שלא ייבקש ממני לממן את הצרכים הרוחניים של ילדיו.
אכן , אינטרפטציה יפה עשית על ההתבטאות של דיזראלי , אבל רוב מוחלט של הנוער החרדי לא שמע עליו מעולם , ולצערי גם רוב של הנוער החילוני.
חוסר האהדה לציבור החרדי במדינת ישראל נובע ממשוואה פשוטה : בעוד חלק גדול מהציבור החילוני סבור שהוא מקבל מהמדינה פחות משהוא נותן לה , הרי שלמרות בערותי לכשעצמה , אני מניח שבמאזן גביית מיסים מול תשלומי העברה שהציבור החרדי בכללותו מקבל, המאזן הפוך .
אכן , אם מדינת ישראל היתה מתנהלת בחוכמה , היא הייתה משלמת שכר ריאלי למשרתי חובה לפי תפקידם הצבאי , ובכך מונעת מהציבור הלא משרת לפנות לבג"ץ בטענות של קיפוח בקבלת הטבות מהמדינה.
שבת שלום לך ממני ומילדיי שכרגע מסטולים , אבל כשייתפכחו אסביר להם שבכל זאת עדיף להכיר את איינשטיין וגלילאו הרמב"ם ושפינוזה וכמובן את התנ"ך כמקור היהדות - הרבה לפני גדולי ישראל שציינת.
ציטוט
0 #60 ליעקב, עודף עובדים - כולל זריםבתיה אבן 30/05/14 2016-04-30 17:29
העובדים הזרים בחקלאות מגיעים הנה כי העולם המערבי מונע ייבוא תוצרת חקלאית מתחרה מתאילנד, ובכך מאלץ את התאילנדי צמא הפרנסה לבוא ולעבוד כאן תחת מגפיו של הנוגש הקיבוצני. כך שבמקום שיגדלו את הבננה בכפר התאילנדי שופע הקרקע והגשם, נאלצים לדחוס את בני ישראל במגדלי קופסאות כדי לאפשר לבעל באחוזה לשעבד את התאילנדי על הקרקע החסרה והמים המותפלים אצלנו.
זו דוגמא למעורבות הממשלה שהיא היוצרת את "מקורות התעסוקה" ולמעשה אנו משלמים בסופרמרקט הון תועפות כדי לממן את החונטה השמאלנית
יש עובדים זרים גם בתחום הבניה, והדבר נובע מכך שהממשלה מתערבת בכלכלה ומונעת פיצול דירות בקלות ובזול ומאלצת את היהודי לפרנס את הערבי ואת הסיני ולהשתעבד אגב כך למשכנתא יקרה..
גם תופעת העובדים הזרים בתחום הסיעודי נובעת מכך שהממשלה אינה מאפשרת לקשישים לקבל את דמי הביטוח הלאומי וביטוח הבריאות בארצות זרות וזולות למחייתן, ובכך שוב מונעת "ייבוא" שרותים באמצעות ייצוא הקשישים ומאלצת את הקשישים לייבא את העובדים הסיעודיים

אך שוב, חשוב להבין, בהחלט יתכן שיהיה חוסר עובדים במקום מסוים ובנושא מסוים, אך העודף קיים אם לא בישראל אז בתאילנד ובסין
בהחלט נכון ונבון לפרנס אדם בעלות זולה, סיני או אברך, ולא הגיוני לבזבז הון על פרנסה של עובד יקר שתועלתו אפסית - כמקובל כיום
ציטוט
הוסף תגובה