שבת, 08 אוגוסט 2009 15:42

כישלון ההפרטה בנמלים

ועדי העובדים החזקים במשק (מים,נמלים,חשמל) שולטים על נכסים אסטרטאגים של מדינת ישראל. הם הבעלים בפועל של נכסים שנבנו על חשבון כל האזרחים. כולנו משלמים דמי חסות כדי שלא יממשו את האיום לחנוק אותנו.

אנשי השמאל מתנגדים באופן עקרוני ואידיאולוגי לכל הפרטה. לפי השקפתם המדינה צריכה לנהל את החברות הגדולות "לטובת הציבור". אלא – שהמדינה אינה מסוגלת לנהל שום דבר, ועל נכסי המדינה נוהגות להשתלט קבוצות דמויות מאפיה שקוראות לעצמן "ועד עובדים" ומשתמשים בנכס לטובתם הפרטית.

דוגמה לכך היא כמובן חברת החשמל. המדינה לא שולטת בה, היא מנוהלת על ידי הועד, שנוקט בצעדים כוחניים כמו איומים ל"הורדת השאלטר". 10 או 12 אלף עובדי חברת החשמל מרוויחים משהו כמו פי שלוש או ארבע מהמשכורת הממוצעת במשק, ועושים מה בראש שלהם – הם מצפצפים על ההנהלה של חברת החשמל, על הממשלה והכנסת וכל החוקים שלה, והמדינה בת ערובה בידיהם – אין למדינה כוח לקחת בחזרה את הנכסים השייכים לה. כמובן, כל נכסי חברת החשמל (תחנות כוח) נבנו מכספי ציבור (לא מכספי ועד העובדים), אבל הבעלות עליהם אבדה.

בסוף שבוע זה הייתה כתבה של ענת פישביין על עוד קבוצה דמוית מאפיה, ששולטת על עוד נכס אסטרטגי של מדינת ישראל: עובדי הנמלים. (לא מצאתי את הכתבה ברשת). 
יש בסך הכול פחות מ- 2500 עובדים בנמלים. הם מרוויחים בממוצע כ- 23-24 אלף ש"ח – דהיינו – פי שלושה מהשכר הממוצע במשק. הם גם מקבלים משכורות 13 ו- 14 ושורה ארוכה של הטבות, כמו פרמיות, מתנות, "סמינרים" (חופשות בבתי מלון) וכאלה. והם גם לא עובדים מי יודע מה קשה. יבואני המכוניות למשל, למדו לשכור עובדים משלהם לפריקת מכוניות מיובאות מהאוניות – כדי שהמכוניות לא תישרטנה בדרך, אבל כמובן, הם משלמים גם לעובדי הנמלים על עבודה שהם לא עושים. זכויות זה זכויות.

לפני 4 שנים קיבלו עובדי הנמלים הטבות אקסטרה בסך 1.2 מיליארד שקלים כדי לאפשר ביצוע רפורמה בנמלים, והתחייבו לא לשבות. שלשלו את הכסף לכיס, והמשיכו בשביתות ובשיבוש העבודה. עכשיו שליטתם חזקה יותר מאשר לפני הרפורמה, והשרות בנמלים גרוע יותר – כך קובע מבקר המדינה.
את העלות המופרזת של שירותי הנמל, והשירות הגרוע (המתנות ארוכות של אוניות לפריקה, פגיעה בסחורה הנפרקת) משלם כל הציבור בישראל. זהו חלק ממחירן של הסחורות המיובאות, וחלק מהעלות היתרה של סחורות ייצוא (המקטינה את כושר התחרות בשווקי העולם ופוגעת גם בתעסוקה).

בכל זאת, הארגונים החברתיים, תמיד תומכים, ברפלקס פאבאלובי, בכל "וועדי העובדים", הנאבקים על "זכויות העובדים" (זכויות יתר לשדוד את אזרחי ישראל), ומתעלמים מהנזק שארגונים כוחניים, פאשיסטיים אלה גורמים למדינה ואזרחיה. 

התנהלות הנמלים וחברת החשמל (על רכבת ישראל כבר כתבנו) - היא הנימוק החזק ביותר להפרטה. 

יעקב

עודכן לאחרונה ב שני, 04 דצמבר 2017 19:14
הוסף תגובה