שלישי, 01 אפריל 2008 15:45

שמים פתוחים, עכשיו!

עד כה נשלטה התעופה האזרחית על ידי מגבלות חמורות שהטילו הממשלות, במסגרת הסכמי תעופה דו צדדיים בין המדינות. מעכשיו יוכלו כל החברות האמריקאיות לטוס לכל עיר באנגליה, ולהיפך. מה אתנו?

הסכם חדש של ''שמיים פתוחים'' בין אירופה לארה''ב נכנס לתוקף ביום ראשון זה [מאמר באנגלית]. כל חברת תעופה, אמריקאית או אירופית, תוכל כעת לטוס מכל יעד בארה''ב לכל יעד באירופה, וההיפך. 

עד כה נשלטה התעופה האזרחית על ידי מגבלות חמורות שהטילו הממשלות, במסגרת הסכמי תעופה דו צדדיים בין המדינות. כך למשל: עד כה, רק שתי חברות אמריקאיות יכלו לטוס בין יעדים בארה''ב לשדה התעופה היטרו בלונדון, וחברות בריטיות יכלו לטוס לארה''ב רק מבריטניה. מעכשיו יוכלו כל החברות האמריקאיות לטוס לכל עיר באנגליה, ואילו החברות האנגליות יוכלו לטוס לארה''ב מכל עיר באירופה [למשל מפאריס או מדריד]. 

צופים שהשרות לנוסעים ישתפר מאד, שנוסעים רבים יוכלו להגיע ליעדיהם בטיסה ישירה במקום בשתי טיסות. גם חברות התעופה העממיות, הזולות כמו רייאן אייר הודיעו על פתיחת קווים ליעדי משנה [נמלי תעופה קטנים] בין ארה''ב לאירופה במחירים נמוכים במיוחד [החל מ 60 דולר]. צופים התגברות התחרות, ירידה במחירים ושיפור בשירות. 

איך לא חשבו על זה קודם ? [חשבו - ראה פרק התחבורה באתר קו ישר]. 

נקווה שבקרוב אצלנו. שמיים פתוחים - פתוחים ממש. יואיל נא משרד התחבורה לחדול מלהטיל מגבלות. כל חברת תעופה תהיה רשאית לטוס לישראל וממנה, ולכל יעד. בלי שום מגבלה. בלי לבקש רישיון ממשרד התחבורה. זו תהיה מהפכה בשירות ובמחיר. זה רעיון לפוליטיקאים: הנה משהו שאתם יכולים לעשות למען הציבור בלי להתאמץ ובלי להוציא כסף. ובנוסף, הדבר יגביר מאד את התיירות לארץ וההכנסות שהיא מביאה. 

שמיים פתוחים עכשיו ! 

יעקב

עודכן לאחרונה ב שני, 06 נובמבר 2017 05:54
הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן