שבת, 11 דצמבר 2010 00:00

שכר בכירי העמותות

בכנסת דורשים חקיקה מגבילה לשכר בסקטור הפרטי. נשמע "חברתי". אבל בחצר האחורית של הממשלה נשפכות המשכורות... כאן אפשר להקטין שכר ללא חקיקה. נראה אותם גיבורים על חברת חשמל. או אפילו על שכר בכירי העמותות.

טבלה זו  מסתובבת  ברשת . איני יודע מי הכין את זה ואיני בטוח שהנתונים נכונים, אבל אני מניח שכן.


הדמאגוגים בכנסת מתעסקים בשכר הבכירים במשק. הם רוצים להעביר חוק בכנסת אשר יגביל או יקטין את שכר המנהלים הבכירים בחברות מסחריות.

נבחרינו חסרים לחלוטין תודעה של כיבוד זכויות הפרט. החברות המסחריות אינן בבעלות הממשלה, והממשלה אינה צריכה להתערב בניהולן. התערבות כזו, כמו שמוצעת בחקיקה, היא פגיעה בזכויות האדם.

מאידך, יש הרבה גופים ממשלתיים וחברות ממשלתיות שבהן השכר בהחלט מוגזם ביותר. בראשן חברת החשמל, רשות הנמלים, מקורות, רשות שדות התעופה. אם שכר הבכירים מפריע לח"כים הנכבדים שיועילו לדאוג להורדה של השכר בגופים שתחת בעלות ושליטה של הממשלה. שיתחילו בחברת החשמל - נראה אותם גיבורים!

ישנן גם העמותות, ראה הטבלה משמאל. כל העמותות מקבלות את מרבית התקציב מהממשלה. אפשר להתווכח על הנחיצות של עמותה זו או אחרת (למשל המכון לדמוקרטיה - לא ברור לי לשם מה נחוץ). אין לי שום דבר נגד עמותות וולונטריות, אבל הממשלה לא צריכה לממן שום עמותה, שיתקיימו מתרומות.

אבל, מאחר והעמותות קיימות, וממומנות (ברוב תקציבן) על ידי הממשלה - שתעשה הממשלה סדר בשכר הבכירים בעמותות. מי שלא יורידו שכר לגובה סביר לא יקבל תקציב ממשלתי. זה דברים שהממשלה יכולה לעשות.

הממשלה כמובן מעדיפה את הדמאגוגיה של חוק שכר הבכירים במשק במקום לטפל במה שנתון לשליטתה ללא צורך בחוק.
העמותות הוא מקום חנייה לפוליטיקאים בדימוס, ושאר אנשי שלומנו. פרנסה קלה וטובה, ללא מאמץ גדול, בשביל החברים של הפוליטיקאים.

יעקב

עודכן לאחרונה ב שני, 18 דצמבר 2017 06:03
הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן